Kapital & Richard Pinhas - Flux (Instant Classic, 2018)

by Kapital

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      €5 EUR  or more

     

1.
2.
3.
09:42
4.
05:52
5.
6.

about

Richard Pinhas: electric guitar, loop station, fx

Rafał Iwański: analog synthesizer, percussion pads, rhythm machine, sampling unit, fx

Kuba Ziołek: analog synthesizers, bass guitar, sampling unit, pc wave and drum programming, fx

"Flux" is a collaborative album from Kapital - duo of Rafał Iwański (X-Navi:Et) and Jakub Ziołek (Stara Rzeka) – and French guitarist and electronics innovator Richard Pinhas (Heldon). The record is the outcome of musicians' meeting at Unsound Festival in Kraków (Poland) where they worked in the studio and played their first concert together.

Recorded in Kraków, October 2014. Recording engineer: Marcin Gągola.

Additional recordings in Toruń and Bydgoszcz, January-August 2017
Edited and mixed by Rafał Iwański and Kuba Ziołek. Final mix: August 2017.

Track 6 was recorded and mixed by KAPITAL, September 2014
Sound sources/instruments: loop edited from live recording of R.P., analog synthesizer, acoustic objects, fx

Mastering: Marcin Bociński

Artwork: Ewa Bińczyk

Project KAPITAL & RICHARD PINHAS is commissioned by Unsound.

kapital0.bandcamp.com
richard-pinhas.com

milieulacephale.com
instant-classic.com
unsound.pl

credits

released March 9, 2018

REVIEWS (excerpts) / RECENZJE (fragmenty):

"Pozaziemska muzyka Kapital i Richarda Pinhasa działa jak radar wysyłający do Ziemian elektroniczne dźwięki o wysublimowanym przekazie. Odkodujcie je dla siebie, niech będą teraz wasze!"
Łukasz Komła, nowamuzyka.pl: www.nowamuzyka.pl/2018/04/08/kapital-richard-pinhas-flux/

"Bardzo udana międzypokoleniowa ekspedycja do krainy muzycznej nostalgii".
Piotr Weltrowski, NOISE MAGAZINE, 1(17), marzec 2018

"Wielkim sukcesem tej płyty jest przede wszystkim to, że udało się wszystkie obecne na niej elementy skleić w jedną, tak płynną całość. Nie mamy do czynienia z pojedynczymi utworami, a namalowaną poprzez dźwięki, dystopijną opowieścią o tym, co może na nas czekać w przyszłości. I pomimo tego, że historia ta ma być dla nas przestrogą, to muzyka, za pomocą której zostaje opowiedziana powoduje, że już teraz chcielibyśmy zobaczyć na własne oczy, czy tak właśnie będzie wyglądać, odległe od nas o lata świetlne, jutro."
Hałasy i Melodie: halasyimelodie.wordpress.com/2018/04/24/kapital-richard-pinhas-flux-2018/

"Warto zabawić się w detektywa i próbować wyśledzić w dźwiękowej masie ślady zostawiane przez poszczególnych muzyków - rozmiłowanego w ażurowych, romantycznych melodiach Ziołka, wywodzącego się z industrialu Iwańskiego, no i uchodzącego za ojca francuskiego ambientu i psychodelii Pinhasa. Można nawet popróbować całymi rodzinami, bo to rzadki przypadek muzyki, która trafi zarówno w gusta weteranów tzw. el-muzyki, jak i bywalców Unsoundu."
Jędrzej Słodkowski, Gazeta Wyborcza: wyborcza.pl/7,113768,23215928,sluchajcie-a-znajdziecie-najciekawsze-plyty-marca-do-posluchania.html

"Wszystko brzmi tu inteligentnie, i choć to może niezbyt zrozumiałe określenie, w przypadku takiego ogromu dźwięków, spokojnie. Walec nas rozjeżdża, ale wstajemy i po otrząśnięciu się z szoku stwierdzamy, że wątrobę mamy całą i nie krwawimy. I tylko w głowie już nie tak samo jak przedtem. Stanąłem na drodze tego walca już kilka razy, a po każdym podnoszę się z podłogi szczęśliwszy."
Szymon Andrzejewski, Bydgoski Informator Kulturalny, 4/2018

"Nie jest to może ani szczytowe osiągnięcie duetu Kapital (który do Lema już się zresztą odnosił), ani wyróżniający się moment w działaniach płodnego ostatnio Pinhasa, ale ciągle rzecz bardzo hipnotyzująca. Zmieniły się tylko realia – rock kosmiczny pojawia się w najróżniejszych odmianach cały czas, ale bardziej jako gatunek patrzący z sentymentem na utraconą przyszłość, a nie przyszłość obiecaną."
Bartek Chaciński, Polifonia: polifonia.blog.polityka.pl/2018/04/10/kosmiczne-lemodie/

"„Flux” pozwala spojrzeć na Kapital z innej perspektywy i rzuca nowe światło na starsze wydawnictwa duetu. Pinhas – skądinąd – idealnie odnajduje się w konwencji grupy i odpowiednio ją ukierunkowuje. Nie będę ukrywał, iż cieszyłbym się gdyby panowie postanowili nagrać coś jeszcze w takim składzie."
Grzegorz Mirczak, Screenagers: www.screenagers.pl/index.php?service=albums&action=show&id=2840

"Flux is an energy spawned from transcending time. It's an improvisation wrapped in rhythm structures and gauging the emotional tension. The themes of haunted dystopian dream turned dead blue is an array of means that cross the border between a ritual and a soundtrack to the movie that you create on your own terms."
Hubert Heathertoes: felthatreviews.blogspot.com/2018/03/flux-instant-classicma29-by-kapital.html

"Rolling thunderous streams of guitars, along with bouncing chords of synthesizers, supported by a fine bass line or two and the slow yet steady pace of the rhythm machine and sequenced synth
patterns (to avoid referring to arpeggio's and Tangerine Dream) in pieces that are of exactly the right length; not too long but also not too short. It is just enough to want to long for some more. I am told there will be more by this collaboration and I'd be curious to hear that."
Frans de Waard, Vital Weekly: www.vitalweekly.net/1130.html

“Violent buzzing is gradually enveloped by heavenly drones, skittering pulses, and other blissful sounds. What happens on ‘Flux’ is something close to the utopias imagined by Harmonia in the 70s.”
Loud and Quiet: www.loudandquiet.com/short/while-britain-reminded-itself-that-snow-is-cool-for-one-day-but-definitely-not-two-march-delivered-these-13-killer-albums/

"Esta magnificia obra. /.../ “Flux” es un disco exquisito en el que la asociación de KAPITAL y RICHARD PINHAS ha rendido magníficos frutos musicales. ¡No vale perderlo de vista!"
Autopoietican: autopoietican.blogspot.pe/2018/03/flujo-de-exquisitos-capitales.html

"Finalmente, se constituye en un producto de alto nivel para desafiar nuestros oídos. Y hay que aceptar el desafío."
Sinfomusic. Portal de Rock Progresivo: sinfomusic.net/portal/index.php?option=com_k2&view=item&id=1638:kapital--richard-pinhas-flux-polonia-2018&Itemid=63

license

all rights reserved

tags

about

Kapital Poland

Kapital is a radical psychedelic duo founded by Rafał Iwański of solo project X-Navi:Et and groups HATI, Voices of the Cosmos, Innercity Ensemble, Alameda 5: xnaviet.bandcamp.com and Kuba Ziołek of solo project Stara Rzeka and groups T'ien Lai, Alameda Organisation, Ed Wood, Innercity Ensemble: stararzeka.bandcamp.com ... more

contact / help

Contact Kapital

Streaming and
Download help

If you like Kapital, you may also like: